• "Zainwestuj w naszą planetę".

• "Zainwestuj w naszą planetę" - to tegoroczne hasło wielkiego święta ekologicznego jakim jest obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi. Porządkowanie terenu, sadzenie kwiatów wokół szkoły oraz sprzątanie pobliskiego lasu - to akcje, w które zaangażowali się uczniowie naszej szkoły.

• WIELKANOCNY CZAS.

• W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną w naszej szkole jak zawsze dużo się działo. Były życzenia, był czas na refleksję, była też okazja do kreatywnych działań, w które tak chętnie włączają się nasi uczniowie. Zajęcia plastyczno-techniczne, ruchowe, quizy wiedzy sprawdzające znajomość świątecznych tradycji. Wszystko w duchu radości i wdzięczności, że możemy być razem.

• "Kapelusz Pani Wiosny"

• Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego

„Kapelusz Pani Wiosny" Organizatorem konkursu była świetlica szkolna. Wpłynęło 33 prace przedstawiające nakrycie głowy uwielbianej przez wszystkich Pani Wiosny. Każdy kapelusz był zrobiony pomysłowo i estetycznie.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła 9 Laureatów. Pozostałe prace były jednak tak zachwycające, że komisja postanowiła przyznać też 24 Wyróżnienia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac bardzo

GRATULUJEMY!!!

• Zdrowe drugie śniadanie klasy IIA.

• W poniedziałek 4 kwietnia uczniowie z klasy IIA w szkole samodzielnie przygotowali ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE. Przygotowane kanapeczki były apetyczne i wszystkim bardzo smakowały. SMACZNEGO!!!

• "Dzień piżamy"

• Samorząd Uczniowski dnia 07.04 zorganizował dzień piżamy w naszej szkole, uczniowie wykazali się dużym dystansem i poczuciem humoru. Różnorodność w strojach uczniów a i nauczycieli była imponująca.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2022.

• Niebieski - kolor bezkresu nieba, pod którym wszyscy żyjemy, ale także kolor autyzmu. Szacuje się, że autyzm występuje u jednego dziecka na 100, a liczba osób z tym zaburzeniem stale się zwiększa. Ten temat nie powinien być nam obcy, dlatego w naszej szkole uczniowie klas I-III poprzez filmy edukacyjne, pogadanki oraz działania plastyczne podnosili swoją świadomość dotyczącą zagadnienia autyzmu.

• Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

• Dnia 24.03.2022r. uczniowie: Lena Baranowska, Julian Grotkowski, Klaudia Wysocka, Filip Gałązka, Maja Zielińska reprezentowali naszą szkołę podczas eliminacji powiatowych 45 KONKURSU RECYTATORSKIEGO "WARSZAWSKA SYRENKA". Julian Grotkowski otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom!

• ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA.

• 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przyłączyły się do akcji zakładając w tym dniu skarpety nie do pary. Zachęcamy do udziału w akcji i wstawiania zdjęć z kolorowymi skarpetkami.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA.

• Samorząd uczniowski zaproponował akcje piątek dniem bez plecaka, nasze najśmielsze oczekiwania przerosła pomysłowość naszych uczniów.

• "Zdrowe drugie śniadanie" .

• Konkurs "Zdrowe drugie śniadanie" rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce - Jakub Kraszewski, drugie - Zuzanna Szcześnik, trzecie - Gabriela Fedorczyk.

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością podczas tworzenia śniadaniowych kompozycji. Było smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo.

• Dzień barw Ukrainy.

• Samorząd uczniowski wraz z uczniami wszystkich klas oraz nauczycielami solidaryzuje się z Ukrainą. Dzisiejszy dzień uczyniliśmy dniem barw narodowych Ukrainy co widać było w ubiorze naszych uczniów.

• Wizyta w Przytulisku w Jadowie.

• 14 marca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Przytulisko dla zwierząt w Jadowie. Przekazali pieniądze i dary zebrane podczas wolontariackiej zbiórki w szkole. Mamy nadzieję, że pomogą one naprawić szkody, które wyrządziła wichura. Dziewczynki z klasy ósmej pracują w schronisku jako wolontariuszki. Jesteśmy z Was dumni

• "Jedynka"  wspiera.
          • "Jedynka" wspiera.

• Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo.

Bardzo, bardzo dziękuję za ogrom różnorodnych darów dla uchodźców, jakie przynieśliście Państwo do naszej ,,Jedynki" .Wszystko poszło do ludzi potrzebujących. Jesteście wspaniali, jak wielokrotnie mówiłam można na Was liczyć. Potrzeby jednak są ogromne. . Najbardziej , najpilniej potrzebne są rzeczy (ubranka) dla maluszków - butelki do karmienia, smoczki, kaszki, mleko dla malutkich dzieci , pampersy, chrupki, herbata, kawa, cukier, podpaski, papier toaletowy, tampony. Bardzo ważną rzeczą dla tych pań jest kontakt ze swoimi bliskimi na Ukrainie. Niektórzy nie mają jednak sprawnych telefonów i ładowarek. Jeśli ktoś z Państwa ma sprawny, używany telefon, z którego nie korzystacie bardzo proszę o przyniesienie go do szkoły. Potrzebne są też rozgałęziacze do prądu i ładowarki do telefonów.

Moi Drodzy zbiórka trwa i trwać będzie dłuższy czas, aż władze całego świata położą temu kres. Taką mam nadzieję, Wy wszyscy na pewno też. Pozdrawiam , jeszcze raz dziękuję i proszę o więcej.

Magdalena Sobiczewska.

• SOLIDARNI Z UKRAINĄ.

• Szanowni Rodzice. Ruszyła zbiórka dla Ukrainy ,,Jedynka,, również che nieść pomoc w tych trudnych dniach. Prosimy o żywność z długą datą ważności, środki czystości, środki higieny, koce. Proszę o dostarczanie wszystkiego do Szkoły Podstawowej Nr 1 od poniedziałku. Wiem, że na Państwa pomoc można zawsze liczyć.

Pozdrawiam Magda Sobiczewska .