• Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i dobrem. Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszkach swoich wnucząt i są ważnymi osobami w ich życiu. W tym roku mogliśmy zaprosić ich do nas i w sposób wyjątkowy uczcić ich święto. Uczniowie z klas I-III pod okiem swoich wychowawców przygotowali specjalny program artystyczny: recytowali wiersze, tańczyli i śpiewali piosenki. Każdy przygotował także samodzielnie piękne upominki, które wręczył swoim ukochanym babciom i dziadkom. W taki właśnie sposób wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność dla bliskich im osób.

Najdroższym Babciom i kochanym Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i samych pięknych chwil, spędzonych w towarzystwie swoich wnuków.

A oto fotorelacja z dzisiejszego wydarzenia.

• Teatr Gargulec w Jedynce.

• Do naszej "Jedyneczki" kolejny raz zawitał objazdowy teatr dla dzieci Gargulec. Tym razem przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III mieli okazję zapoznać się z warsztatem pracy aktorskiej. W spektaklu pod tytułem "Kulisy teatru" dzieci trenowały wywoływanie emocji, próbowały swoich aktorskich możliwości z wykorzystaniem rekwizytów scenicznych oraz przede wszystkim świetnie się bawiły.

• "Moje kosmiczne wakacje"

• Podbój kosmosu to jedno z najważniejszych wyzwań człowieka, przekonała się o tym Gabrysia Fedorczyk uczennica klasy V naszej szkoły. To dzięki skrytym marzeniom o kosmicznych wakacjach udało się jej stworzyć makietę Układu Słonecznego. Praca zyskała uznanie komisji konkursowej i została nagrodzona. To wielkie wyróżnienie pokazało Gabrysi, że marzenia się spełniają i warto je realizować.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

• Jasełka w Jedynce.

• Uczniowie Jedyneczki podtrzymują Bożonarodzeniową tradycję związaną z jasełkowym widowiskiem. Przedstawienie, w którym zagrali uczniowie obejrzeli ich koledzy, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Nie zabrakło też serdecznych życzeń podczas dzielenia się opłatkiem.

• ŚWIĄTECZNE PACZKI od wolontariuszy.

• ŚWIĄTECZNE PACZKI przygotowane przez szkolnych wolontariuszy trafiły do domów trzech rodzin. Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom za ten dar serca. Uśmiech na twarzach obdarowanych- bezcenny.

• I miejsce w konkursie "Eko Szkoła".

• Z wielką radością i dumą informujemy, że uczennica naszej "Jedynki" - Blanka Gmur z klasy 3b - zajęła I miejsce w konkursie "𝗘𝗞𝗢 𝗦𝗭𝗞𝗢Ł𝗔" zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie!!!

Serdeczne gratulujemy zdolnej uczennicy oraz jej Rodzicom

• ZBIÓRKA DLA PRZYTULISKA.

• To dzięki rodzicom i uczniom mogliśmy pomóc czworonogom. Pozdrawiam wszystkich i dziękujemy za zaangażowanie. M.S.

Pozdrowienia również dla Pani Małgosi.

• MIKOŁAJKI

• 6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich, w szczególności dla dzieci, które piszą listy do Mikołaja, aby spełnił ich skryte marzenia. Nasi uczniowie świętowali ten dzień od samego rana. Z niecierpliwością czekali na szczególnego gościa, który zawitał w naszych progach. Radość z upominków była ogromna.

• Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

• Nasza Jedyneczka wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach

dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. To wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. W naszej szkole w poniedziałek 21 listopada był szczególnym dniem. Odbył się apel podsumowujący wszystkie działania podjęte w ubiegłym tygodniu, w związku z Dniem Praw Dziecka. Uczniowie wzięli udział w lekcjach wychowawczych o tej tematyce, w holu głównym szkoły oraz w klasach pojawiły się gazetki tematyczne. Cała szkoła zaświeciła na niebiesko - przybraliśmy niebieskie stroje. Ponadto powód do świętowania był podwójny, gdyż tego dnia wszyscy byliśmy dla siebie bardzo mili, życzliwi i pozdrawialiśmy się serdecznie obchodząc Dzień Życzliwości i Pozdrowień.