• ZDROWY STYL ŻYCIA.

• Gazetka z garścią informacji o prawidłowym odżywianiu, konkurs na zdrowe drugie śniadanie oraz przerwy z aerobikiem prowadzonym przez Panią Agnieszkę Mućko - w naszej "Jedyneczce" trwa w najlepsze tydzień zdrowego stylu życia.

• WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ.

• 28 lutego 2022r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Udział w nich mogli wziąć uczniowie z klas 7-8, którzy ukończyli 13 lat. Wybory poprzedziła debata prowadzona przez Samorząd Szkolny. Dwie kandydatki: Amelia Leśniewska i Florentyna Pawłowska odpowiadały na pytania dotyczące ich przyszłych działań, przedstawiły swoje zainteresowania i cele. Pięknie się zaprezentowały. Następnie odbyło się głosowanie. Komisyjnie policzono głosy. Nasza szkołę w Młodzieżowej Radzie Miejskiej będzie reprezentowała Amelia Leśniewska. Obu kandydatkom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. To była wspaniala lekcja demokracji!

• Bal karnawałowy 2022

• Nowa galeria Bal karnawałowy 2022 została dodana do albumu fotograficznego

"We love disco" to motyw przewodni tegorocznego balu karnawałowego dla przedszkola i klas I-III. Klimatyczne dekoracje, barwne stroje oraz energia naszych przedszkolaków i uczniów były jak zawsze na 6. W "Jedyneczce" potrafimy się bawić!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA.

• Wszystkie wnuczęta z klas 1-3 naszej Jedyneczki życzą ukochanym Babciom i Dziadkom w dniu ich święta dużo zdrowia i radości!

• Wycieczka w ramach projektu "Poznaj Polskę".

• Wizyta u króla w Wilanowie oraz lekcja historii w Muzeum Niepodległości - tak nasi uczniowie z najmłodszych klas spędzili czwartek 15 grudnia. Wyjazd dofinansowany w ramach ministerialnego projektu " Poznaj Polskę" był dla nas okazją do poszerzenia wiedzy historycznej oraz doskonałej zabawy.

• PODRÓŻ W KOSMOS Z PLANETARIUM ORBITEK.

• Za kilkanaście dni wszyscy będziemy wyczekiwać pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki, ale gdzie jej szukać? Na to oraz na wiele innych pytań znaleźli dziś odpowiedź nasi uczniowie z klas 1-3. Jedyneczkę odwiedziło mobilne planetarium, więc mogliśmy zgłębić wiedzę o kosmosie oraz spróbować sięgnąć gwiazd.

• Komunikat dla rodziców

•

Tylko do 30 września trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

Podstawową i obowiązkową metodą udziału w spisie jest wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Jest też najbardziej przyjazną i bezpieczną – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Osoby, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza powinny zadzwonić na Infolinię Spisową 22 279 99 99 i postępować zgodnie z komunikatami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pod koniec września może być duże obciążenie Infolinii i ta metoda nie będzie tak szybka jak samospis internetowy. Warto spisać się jak najszybciej.

Informacje zbierane są również przez rachmistrzów spisowych. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz (bezpośrednio lub telefoniczne) nie możemy odmówić mu przekazania danych!

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Spis objęty jest tajemnicą statystyczną.

Jeśli jeszcze nie spisałeś siebie i swoich bliskich, nie zwlekaj. Spisz się już teraz!

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

• Uwaga

• Informacja o uczniach przyjętych do przedszkola pod tel. 256751122, lista do wglądu w szkole.

• Serce dla Wolontariatu

• W ostatnich dniach, z inicjatywy szkolnego wolontariatu (opiekunowie E. Banaszek, M. Tężyńska, B. Sosnowska), na terenie naszej Szkoły stanęło serce, które będzie służyć zbieraniu plastikowych nakrętek na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych. Darczyńcą tej pięknej instalacji jest firma Addit której z całego serca bardzo dziękujemy. Wierzymy, że dzięki temu nasze działania będą bardziej efektywne i owocne, staną się większą inspiracją aby nieść pomoc potrzebującym.

• Bal karnawałowy klas pierwszych

• Niech żyje bal!!!

A dokładnie - BAL KARNAWAŁOWY klasy IA i IB, który odbył się w dniu 8 lutego 2021r.Było kolorowo i wesoło: konkursy, plasy, tańce i słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców z trójek klasowych. Dzieci były zachwycone!

• Bal karnawałowy klasy 2-3

• Karnawałowe szaleństwa w klasie II i III.  Wszyscy uczestnicy przybyli na bal w strojach karnawałowych i zabrali ze sobą dobry humor. Było i naukowo, i rozrywkowo.  Podczas zabawy odbyła się projekcja  filmu edukacyjnego  na temat tradycji karnawałowych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Dzieci brały udział w konkursie wiedzy, uczestniczyły w licznych zabawach i szalały na parkiecie.

• Bal Karnawałowy grupa "Świetliki"

• "Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,

Tańczą różne przebierańce.

Każdy przebrał się inaczej.

Ten obraca się, ten skacze".

Grupa "Świetliki" miała okazję, aby w szalonych rytmach, radosnych nastrojach i wspaniałych strojach zaprezentować się na pokazie mody, tańcach i konkursach BALU KARNAWAŁOWEGO W PRZEDSZKOLU!

OTO ONI !!!