• Przedszkolaki z naszej Jedyneczki na podium!

• Nowa galeria Przedszkolaki z naszej Jedyneczki na podium! została dodana do albumu fotograficznego

Pragniemy poszczycić się sukcesem naszych przedszkolaków, które wzięły udział w X Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Urlach. Przegląd odbył się 11-tego stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie. 14 stycznia odbył się Koncert Laureatów.

Pierwsze miejsce w kategorii "przedszkole" zajęły najmłodsze przedszkolaki: Łucja Kwiatkowska, Marysia Kołodziejek, Łucja Miszczuk, Anastazja Ścigocka. Przy akompaniamencie Pani Sylwii Kołodziejek zaprezentowały w uroczy sposób pastorałkę „Świeć gwiazdeczko”.

Drugie miejsce z pastorałką „Dziś w stajence”, zajęły dzieci z zerówki: Łucja Rokicka, Wiktor Zyśk, Zuzanna Kruk, Wojciech Baranowski Lena Nerło, Alicja Sulich, Jolanta Grotkowska, Jan Bronisz, Ignacy Kosicki, Maria Zawadzka, Eliza Góral.

Wyróżnienie zdobyła Stefania Biernat z piosenką „Nie miały aniołki”.

Serdecznie GRATULUJEMY!

• POMOC DLA PIESKÓW.

• Dzisiaj Samorząd Szkolny przekazał na rzecz Psiego Azylu w Łochowie zebrane przez uczniów i przedszkolaków pieniążki: 724 zł. Pani Małgosia zakupi za nie odpowiednią karmę dla piesków. Serdecznie dziękujemy za współpracę całej szkolnej społeczności. Zebrana suma jest wynikiem zbiórki do puszki wolontariackiej oraz częściowo pochodzi ze sprzedaży słodkich gofrów serwowanych przez uczniów Samorządu podczas szkolnej dyskoteki. Brawo za inicjatywę

• WYCIECZKA DO WĘGROWSKIEGO OŚRODKA KULTURY.

• Uczniowie klas pierwszych oraz przedszkolaki z grup "Gwiazdeczki" i "Świetliki" wyruszyli dziś na spotkanie z Kieleckim Teatrem Lektur, który zawitał do Węgrowa. Na scenie Węgrowskiego Ośrodka Kultury mogliśmy podziwiać interpretacje utworów Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz Aleksandra Fredry. Wesoła muzyka, barwna scenografia oraz interakcja aktorów z widzami sprawiły, że dzieci naprawdę wspaniale się bawiły.

• WYCIECZKA KL VII-VIII.

• Trochę dla duszy, trochę dla ciała! Wycieczka klas VII - VIII. Wizyta w teatrze Scena Relax - spektakl " Zemsta" oraz warsztaty w Manufakturze Cukierków - słodkim raju .

• Teatrzyk Parandyk.

• Niedawno w naszej Jedyneczce świętowaliśmy Europejski Tydzień Sportu. Zdrowe ciało to jednak nie tylko ruch, ale również odpowiedni sposób odżywiania. W tematykę prawiodłowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia wprowadził nas dzisiaj teatrzyk Parandyk. Spektakl pod tytułem "Zdrowo i wesoło", który mieli okazję obejrzeć uczniowie klas I-III rozbawił, rozruszał i dostarczył wielu cennych rad, ktore na pewno wyjadą nam na zdrowie

• MALI KUCHARZE W JEDYNCE.

• Podczas jednej z październikowych lekcji uczniowie klasy II samodzielnie wykonali jesienne, zdrowe surówki i sałatki.W tym dniu w sali unosiły się zapachy przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców niezbędnych do wykonania surówek bądź sałatek owocowych, w zależności od upodobań kulinarnych. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków, uczniowie zamienili się w prawdziwych kucharzy. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Surówki i sałatki smakowały wyśmienicie !

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA I PASOWEANIE NA CZYTELNIKA.

• Dzień Głośnego Czytania w naszej Jedyneczce uczniowie klas I-III świętowali wspólnie ze swoimi rodzicami. To właśnie rodzice wcielili się w role czytających i interpretujących utwory. W związku z obchodami 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry, sięgnęliśmy do twórczości tego uznanego poety.

Dopełnieniem dzisiejszego świętowania było uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Gratulujemy naszym pierwszoklasistom i niezmiennie zapraszamy wszystkich uczniów do pięknej przygody z czytelnictwem.

• NOWI PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

• Nasza Jedyneczka ma nowych przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, są to: Klaudia Wysocka, Victor Gwóźdź, Maria Krupa i Łukasz Kalbarczyk. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym jest Pan Tomasz Dobrzański. Gratulujemy

• KONKURS "Moje sukcesy w naszej szkole".

• Z okazji Święta Naszej Szkoły został ogłoszony konkurs plastyczny pod tytułem: "Moje sukcesy w naszej szkole". Jury nie miało łatwego zadania, bo wpłynęło wiele pięknych prac. Przyznano pierwsze miejsca i wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do galerii prac konkursowych do naszej szkoły.

• 30-lecie nadania Szkole Podstawowej Nr 1 imienia oraz pasowanie na pierwszoklasistę.

• Dnia 29 września odbyła się uroczysta akademia z okazji 30 - lecia nadania Szkole Podstawowej Nr 1 zaszczytnego imienia Baonu Nadbużańskiego Armii Krajowej. To dla Nas wielkie zobowiązanie. Staramy się wychowywać uczniów w duchu patriotyzmu i empatii. Dbać o pamięć bohaterów tamtych lat oraz kształtować pokolenia mądrych i dobrych ludzi. W tym dniu do naszego grona włączamy też pierwszaki. Pasowania na ucznia dokonał Pan Burmistrz Robert Gołaszewski. GRATULUJEMY !

• SREBRO W POWIATOWYCH SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

• Uczennice naszej szkoły kroczą od sukcesu do sukcesu. Po zajęciu pierwszego miejsca w zawodach w piłce nożnej, przyszedł czas na Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w sztafetowych biegach przełajowych.Po zaciętej walce dziewczynki zdobyły srebrny medal, co pozwoli im reprezentować Jedynkę w zawodach Regionalnych