• Mobilna pracownia dla Jedynki.

• Miło nam poinformować, że dzięki udziałowi uczniów klasy II i III w projekcie Internetowa Szkoła Słonia Spacjusza oraz wykonaniu zadania konkursowego pod tytułem "kolorowanka" znaleźliśmy się w gronie laureatów i wygraliśmy mobilną pracownię komputerową. Konkurs organizowany był przez Ogolnopolską Sieć Edukacyjną. Bardzo dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i wkład włożony we wspólną pracę.

• Jedynka przystąpiła do akcji "Szkoły pełne Talentów".

• Miło nam poinformować, że nasza Jedyneczka przystąpiła do akcji "Szkoły pełne Talentów". Zachęcamy do wsparcia naszego udziału w tej akcji, w której możemy zdobyć atrakcyjne nagrody dla naszej szkoły. Jak to zrobić? Robiąc zakupy w Lidlu od 01.09.2023 r. do 05.11.2023 r. za minimum 50zł + owoc otrzymują Państwo kupon tzw. Talenciaka, którego trzeba wrzucić do specjalnej skrzynki w naszej szkole. Można to również zrobić, wchodząc na stronę kampanii www.lidl.pl/szkoły, wybrać naszą placówkę i podać kod z kuponu. Liczymy na Państwa wsparcie.

• Święta majowe w klasach 1-3.

• Przed nami majowe święta: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja - Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

Uczniowie klas 1-3, chcąc uczcić te ważne dla naszej Ojczyzny święta, wzięli udział w wielu aktywnościach. Utrwalili swoją wiedzę na temat symboli narodowych, poznali ważne wydarzenia z historii Polski, wykonali biało – czerwone kotyliony oraz urządzili minikoncert patriotyczny.

• Spotkanie z Kopernikiem.

• Z okazji przypadających w tym roku dwóch rocznic- urodzin i śmierci Mikołaja Kopernika, przyjęto uchwałę o obchodach Roku Kopernika. To świetny czas na przybliżenie jego osoby i dokonań naukowych. W naszej "Jedyneczce" odbyło się wydarzenie z udziałem przedstawicieli "nauk kopernikowskich": doktora medycyny Pana Sylwestra Oniszka i Prezes Banku Spółdzielczego w Łochowie Pani Agnieszki Kokoszy. Obecność znamienitych gości towarzyszyła finałowi konkursu wiedzy " Copernicus". Finaliści w nagrodę pojadą na wycieczkę do Obserwatorium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Swój recytatorski talent zaprezentował uczeń klasy piatej Julek Grotkowski, który ułożył wiersz o naszym wybitnym astronomie. Akcent muzyczny w wykonaniu klasy drugiej był zakończeniem " spotkania z Kopernikiem". Wielkie brawa dla Wszystkich

• NABÓR DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

• Drodzy rodzice,

Od 27.02.2023 r. do 15.03.2023 r. trwa nabór do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1, na nowy rok szkolny 2023/2024. Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie gminy.

Zapraszamy.

• WYRÓZNIENIE - KOLEJOWE ABC

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” zorganizowanym w ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Wpłynęło ponad 4114 prac. Projekty przygotowało łącznie aż 40 454 uczniów z klas I-VI z 2364 szkół podstawowych z całej Polski. Uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Baonu „Nadbużańskiego” Armii Krajowej w Łochowie: Zuzanna Nowak, Gabriela Fedorczyk, Adrianna Mucińska, Julia Szcześnik, Inga Flaga, Amelia Kokoszka, Lena Filipiak, Maja Suska, Aleksandra Zasłonka, Łucja Podgórka, Magdalena Podgórska, Julian Grotkowski i Patryk Cudny zdobyli wyróżnienie. Szkoła otrzyma sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu wartości 5000 zł. Zwycięzcom i ich Rodzicom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

• "Śpiewamy dla Ciebie Polsko"

• Pragniemy poszczycić się kolejnym sukcesem naszych uczniów, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Piosenki z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego "Śpiewamy dla Ciebie Polsko" zorganiozwanego przez Szkołę Podstawową w Gwizdałach w MiGOK Łochów.

Uczennice klasy V zajęły pierwsze miejsce w kategorii "zespoły - kl. IV-VIII"

Uczniowie klasy II - Oliwia Filipowicz oraz Kuba Pycz - zajęli pierwsze miejsce w kategorii "duety/solo kl. I-III"

Serdecznie GRATULUJEMY!

• "Noc sów"

• W piątek 3 lutego chętni uczniowie wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Nadbużański Park Krajobrazowy z siedzibą w Kaliskach. "Noc sów" była wspaniałą lekcją przyrody podczas której uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji pracowników parku oraz obejrzeć film o niezwykłych ptakach, jakimi są sowy. Nasi uczniowie wykazali się dużą aktywnością i zostali nagrodzeni za zdobytą wiedzę.